Jak jde čas..

26.12.2014-Chřipka neodchází, aktualizace pokračuje a psiska se spokojeně válí v posteli. Dneska nově můžete letem světem shlédnout náš dogdancingový život a aktualizovány jsou i rubriky coursing, Lancelot Paleur, Ace Bracelet from Remayland, Radim a ne příliš úspěšné výsledky

26.12.2014- Doufám, že jste si Štědrý den a vše kolem něj užili stejně jako my :). Černej a bílej, rozumnějte Ace a Lancelot, už třetím dnem koušou a kousat nepřestávají. Jsou velmi dobře zásobeni kousacími kostičkami, balónkami, kroužkami apod.

Ikdyž není všechno zlato co se třpytí, já pod stromkem našla to nejtřpytivější od toho nejzlatějšího. Nedá mi to se nepochlubit. Teď budu mít Lancelotovu tlapku u sebe neustále.26.prosince jsme se s Taťkou rozhodli psi unavit a za téměř aprílového počasí jsme se vydali na dvouhodinovou prochajdu a domů přišli s blátivými koulemi.
Zatímco Lancelot má agi dovolenku, Aceinka za dva týdny vyráží na závody.
Nejspíš díky chřipce jsem s aktuálkou dost pohnula a vypadá to velice slibně. Mé stránky zůstavají téměř stejné, přitom i Raďa s Ace zde mají polnohotnotný kout. Můžete nás tedy kontrolovat oba. :)
Poslední dobou jsem stránky opravdu zanedbala, proto jsem se rozhodla všechny důležité body rozepsat v celoročním článku.
Přejeme Vám také šťastný Nový rok 2015 plný úspěchů a radostí s Vašimi čtyřnohými!

12.11.2014- Čas plyne jako voda a aktuálky po delší době mi vždy dají najevo, za jak krátký čas se může tolik věcí změnit. Začněme tedy tak nějak stručně od začátku. V červenci 2014 Lancelotek dosáhl 18 měsíců a spolu jsme odstartovali naši oficiální kariéru. Není nic divného na tom, že zatím o něco méně úspěšnou než tu neoficiální. Tedy aspoň u nás jsem to tak čekala. Lancelot je pes, který mi nic nedá zadarmo.. Tak prostě bojuju. Ovoce pomalu, ale jistě začínáme sklízet po necelém půl roce závodění - nezávodění. Z Lancelota se stává vyrovnaný pes, který už neřeší každý pohyb na parkuru. K dokonalosti to však ještě chvíli potrvá. Přesto mě to nemrzí, protože vím, že až tohle těžké období zvládneme, bude to 200%.
Přes prázdniny jsme více než závodili, spíše makali. Tábor v Ratenicích s Anetou Grygarovou, Zetor s Olgou Edrovou, domácí tréninky s Mončou na cvičáku a spoustu strávených chvil na procházkách.
Také taneční kariéra se začíná rozrůstat, po narozeninovém vystoupení pro Standu Hložka obratem přišla další pozvánka na vystoupení pro stužkovací večírek hotelové školy. Je pravdou, že kdybych tančení věnovala více času, mohl být Lancelot úplně někde jinde. Ale kdo ví.. třeba někdy :)
Tou největší novinkou však je, že je nás o jednoho víc. Dne 19.10.2014 jsme domů dovezli černobílou chlupatou kouli Ace Bracelet from Remayland. Fotky, odkazy a videa ještě dodělám.. to je tak v rychlosti vše nového. A v aktualizacích se pro příště polepším :)


7.7.2014- Fajn večer k aktualizaci. Faktem je, že se opět odhodlávám delší dobu a mám toho tolik co napsat, ale prostě je mi líto, slunečné odpoledne zkazit doma a večer jsem většinou tak utahaná, že to prostě balím. Dneska je však ideální den. Celé odpoledne jsem se válela na koupáku, voda byla úžasně osvěžující a já jsem 100% odpočatá.
Mám takový dojem, že dnešní aktuálka bude vyjímečně dlouhá :P. V ne příliš horkých, ale přesto ne deštivých dnech jsme se každý den vydali běhat. Vzhledem k mé postavě a fyzičce ne příliš dlouhé tratě. Od kilometru a půl až po tří a půl kilometru. Naším věrným společníkem se stala aplikace Runtastic Pro, která mi každý den mile připomíná, že už bychom měli vyběhnout!


Ovšem nyní, v nevydržitelných vedrech odmítám dělat cokoliv jiného, než se válet u vody. Ať se psem, nebo bez psa.No a v těch dnech deštivých, téměř nepoužitelných jsme se na poslední chvíli vrhli na dogdancingovou sestavu na závody BPD. Můžu říci, že mě těší má kreativita a originální cviky, které už všechny umíme, ale stále nedokážu říci, jak to ve finále bude vypadat.
Předváděčka v Mateřské školce dopadla taky fajn. Ujistila jsem se, že v ohledu dětí hrozí s Lancelotem jediné nebezpečí a to povalení dítěte a olízání od hlavy až k patě. :) Statečně vydržel i spontánní nával houfu jásajících a hladících dětí, dokonce jedno otrlé a drzé natolik, že Lancelota vzalo do náruče a ač mi přišlo nemožné, že takové malé stvoření unese mého psa, nemožné se stalo možným. V hrůze ze špatné zkušenosti mě nenapadlo nic lepšího, než vrazit mu (tedy psovi) hrst plnou žrádla před čumák. Ustál to v pohodě a nakonec si hlazení i užíval.Další neopomenutelnou akcí jistě je "rodinný výlet na Brdo". Lancelot nadšeně lítal po lesní stezce a opravdu nezapomenutelným výletem jej udělal Radímek, když po výšlapu nahoru zjistil, že nechal penízky v autě. No, takže na rozhlednu jsme se nedostali.


Naučili jsme se také jezdit na kole v zápřahu a nezabít se při tom. Ještě ne úplně, ale téměř jsme ukončili naši neoficiální kariéru. Téměř, protože o víkendu se chystáme na Brněnské psí dny a sobotní den ještě bude neoficiální, ale v neděli.. tak rychle to uběhlo, už v neděli si zaběhneme naše první oficiálky.
Za měsíc červen jsme tedy ještě stihli dvoje závody. Hranická skočka a Královské tlapkování III. Více se tedy rozepíšu do deníčku a dodělám aj článek z coursingu. (snad) :D
Jak se nám dařilo, někdo by mohl říci, že nedařilo, ale za mě určitě ano - se můžete mrknout ve výsledcích


15.6.2014- Aktualizace by docela přišla vhod, říkám si poslední týden. Jednoznačně protože Lancelotek je zdravý, jeho chuť k práci nezná mezí, dojímá mě svým snažením vyhovět mi za každou cenu a já jsem si konečně vzpomněla, jak parádní život máme, když si ho můžeme užívat bez omezení.
Poslední dobou jsem se na chvilku dostala do role trenérky, ale můžu říct, že mě to za srdíčko moc nechytlo. I když jak kurzisti, tak členi byli moc šikovní a více méně jsme si pařné tréninky užili s radlerem v ruce.
První červnový víkend jsme se zúčastnili klubových závodů Doglympics Games, kam jsme vyrazili po třech týdnech nic nedělání.No a druhý červnový víkend jsme vyrazili na dlouho očekávaný II. JRT&PRT Cup 2014 ,kde jsme měli sraz s naším strejdou paleurským Jantarem alias Elvisem.Docela mi chyběly tréninky, procházky, blbnutí... a hlavně ta atmosféra na akcích, kterých se účastníme. I když dneska mám v plánu utéct z agilitního života a vrátit se do toho mého, protože dneska čekám na ty dvě nejmilejší, neagilitní trubky. :)
A kdyby někoho zajímalo, jak to všechno dopadlo, nechť se mrkne do výsledků.

2.6.2014- Máme tu červen :) Den dětí ještě stále svým způsobem považuji za svůj svátek, proto jsme jej řádně oslavili nákupy. Dnes byl Lanceloťák na operaci svého nehtíčku. Je to stresař první třídy, ale v porovnání s Radímkem opravdový hrdina. Při pohledu na zavádějící se kanilu Raďa zbělal do mrtvolných barev a pro jeho dobro byl vykázán ven z ordinace. Později jsem ho našla natáhlého v autě s rozglábenými dveřmi a rozdýchávajícího ten přehrůznostrašný zážitek :)).
Prcka jsem pusinkovala do poslední chvíle, co měl otevřená očka. Je to fakt zvláštní pocit, když vám pes "uvadá" pod rukama. Narkóza mu neudělala nejlépe tak i blinkal. Jsem slaboch, ale ne větší než Raďa, hihi.
Naštěstí jsem si vzpomněla (což se nestává příliš často, spíše zapomínám) na drbkání oušek, kdy pan doktor přislíbil, že je zkontroluje, jakmile prcek usne. No .. díky bohu. V uších měl chlupy, osiny z obilí a podobné předměty, které by se asi mimo narkózu nepodařily vytáhnout.
Každopádně máme to za sebou, já jen doufám, že tento rok už jsme si marodění vybrali a budeme moci zase plnohodnotně trénovat.


26.5.2014 - Fuuuuu.. a je to :) Maturita úspěšně za námi, nejkrásnější léto před námi. Radost z volného času a neuvěřitelně moc volných chvil vhodných k práci s Lanceloťákem se trošku zvrtli. Zánět prstíku není nic moc věc. Zafáčovaná nožka, žádné plavání, procházky a o trénincích ani nemluvě. Museli jsme tedy obětovat Rychlé tlapky 2014, ovšem pevně věřím, že na II. JRT&PRT Cup už budeme úplně fit. Když jsme u toho coursingu, náš nový cvičácký coursing odzkoušen. Když teď nemám co na práci, mohla bych aspoň vymyslet dogdancing. sestavu na tento rok (PRT&JRT Cup, Brněnské psí dny).
Připravy na Mont Agi - hulínské závody, probíhají v plném proudu. Doma mám už k 70ce krásných cen a to ještě zdaleka není všechno. Moje první závody, takové jakože agilitní děcko, na kterém mi moc záleží a doufám, že si Mont Agi všichni užijeme a možná, že se budeme do Hulína rádi vracet každý rok.
Jinak z naší agilitní kariéry a tréninků. Kromě toho, že jsme posledních pár týdnů trávili na cvičáku každičkou volnou chvíli. Zdokonalovali jsme stahovačky naší parádní tunýlkovou metodou, kdy pejsek za správné provedení několika stahovaček za odměnu peláší do tunýlku a můžu říct, že na parsoňáka to teda funguje stoprocentně. Přesně takto se mi podařily odstranit i několikametrové oblouky. Dali jsme si také záležet na slalomech - videjko ve filmotéce.
A když se vrátíme ještě o kousek dál, dostaneme se k tréninku v Bratislavě. Miničlánek s videem najdete v deníčku.
Konečně jsme si taky našli čas trávit už jen vzácné další volné chvíle s neagilitními přáteli, tedy s těmi opravdovými a vracíme se tzv. k odříkanému chlebu :) Let's go summer in Hulín!

8.4.2014 - Máme za sebou Šmoulovanou. Sice se nám moc nedařilo, ale i tak se nám povedlo se umístit. Byly to fajn závody, které jsme si užili jako poslední ve štěněcí kategorii. Video najdete tady. Abych vám pravdu řekla, máme co domakat, abychom si v začátečnících neutrhli ostudu.
V sobotu mě čekají přijímačky, v neděli jedeme na trénink do Bratislavy a ve středu píšu praktickou maturitu. Ovšem hlavní novinou je, že po maturitě budu oficiální studentkou Karlovy Univerzity. V pátek mi došel dopis s oznámením, že jsem prošla přijímacím řízením. Takže hurá :) Praho těším se na tebe, i když jen párkrát v měsíci.
Lancelotek se má fajn. Občas ho zanedbávám kvůli učení a občas, spíše častěji než neobvykle, zanedbávám učení kvůli Lancelotkovi. Úplně nejvíc však zanedbávám úklid, proto to u nás vypadá jak po boji. :)


Abych na nic nezapomněla, v každé volné chvíli, kdy ráno po venčení nemůžeme usnout, stopujeme. Chodím šlapat pachové čtverce a Lancelotek ňufá a ňufá. Doufám, že se co nevidět prošlapeme do pořádných stop.27.3.2014 - Po delší prodlení od poslední aktualizace jsem se rozhodla, své lenošení napravit a pustit se do aktualizace nové. Do kašle se nám přidala ještě pěkná řádka nemocí. Jak už bylo řečeno kromě psincového kašle a zánětu močového měchýře se k této sebrance přidal zánět uší, převrácený paspárek, ale energie díky nicnedělání přibývalo a přibývalo. Návrat zpět do kondice jsme začaly přímo skokovou gymnastikou s Jančou Vokurkou :) :D. Ale nepředbíhejme, stihli jsme totiž mega akci dva parsoni v 1+KK celý den a ještě k tomu ne naposled, příští týden nás čeká ještě větší mega mega akce dva parsoni v 1+KK dva dny! Ujali jsme se totiž chudinky Grace KH, které paniča utíká na školení. Nejdříve si ani nestihla všimnout, že jí někdo chybí. Celé dopoledne řádila s Lanceloťákem, rozvalovala se v posteli a zabrala Lancelotkovi jeho výhradní právo ležet na mém rameni. Ale nedal se! A přilehl si za námi. Byla jsem tedy zcela obklopena parsoní láskou <3. Odpoledne už jí, ale došlo, že to není ono a celé odpoledne polehávala u dvěří a čekala kdy se Peťa vynoří.
Tlak, tlak, tlak .. ze školy. Řítící se maturita ( praktická téměř za 14dní ) sebou nese jisté nevýhody. Můj život teď vypadá jako nekončící kolotoč: učit se - uklízet - venčit psa - učit se - uklízet - venčit psa... Je to natolik unavující, že vlastně většinu času na úklid prospím a zase se učím. Takže pro upřesnění: učit se - venčit psa - spát se psem - učit se - venčit psa - spát..
Já jako věčný stresař to nenesu dobře nejen psychicky, ale i fyzicky. Poslední týden mě zastihla nechuť jídlu, nebo spíš potřeba vyzvrátit vše pozřeného a s tím i ještě větší únava. Nepopsatelná únava. Většinu věcí nezvládám, odkládám a doháním. Takže úterní trénink nepřipadal, absolutně nepřipadal v úvahu. Byla jsem na sebe hrdá, že jsem zvládla půlhodinový okruh s Lencem a pak už jsem šla jen spát bez ohledu na to, kolik toho mám do školy. Na což jsem doplatila včera, protože dnes jsem byla zkoušená z 15ti maturitních otázek z práva (mimochodem za 2) , díky mému spánku jsem dostala nejspíš ne lepší známku než 4 z markeingu a angličtinu jsem celou posunula na příští týden a účto na zítra (nechci myslet na zítřejší ekonomiku ach néé) takže se z toho asi po*. Ale aby jsme došli, tam kam jsem chtěla dojít. :D Úterní trénink nepřipadal v úvahu, ale cožpak můžu nechat to ztrápené, nudící se přerostlé štěně doma? Asi ne .. to už bychom byli zbláznění totiž oba.
Takže dostal back on track, "baťůžek na záda" a šlapal na trénink s Denisou, která z něj měla velkou radost. A protože mi to bylo líto, včera jsem ukrojila ještě kousek z krajíčku na učení práva a šla jsem si s Lencím zaběhat na Kroměřížský cvičák já a opět byl zase strašně moc šikovný. Týýjo to je dlouhá aktualizace a to jsem snad ani nezmínila vše co jsem měla v plánu, ale nebudu otravovat s maličkostma, stačí že ty nosíme v srdci my dva, já a ty můj bílý rytířku :*

13.3.2014 - krásné slunečné dny začínajícího března jsme trávili na cvičáku,kde jsme se párkrát sešli v super partu a trénink si užili i s občerstvením, na procházkách a osudnou se nám stala nejspíš vyjížďka na bruslích. Pár dní po ní Lancelot začal kašlat. Nechtěla jsem to nijak řešit, ale Denda mě dokopala na veterinu, aby se to zbytečně nezhoršilo. K tomu jsme si vzpomněli na "nehodu", která se stala u nich doma a nakonec z toho vyšel zánět močového měchýře a psincový kašel. Takže máme po tréninku, po intenzivce s Anetou Grygarovou a možná i po závodech v Ratíškovicích. Ale nebudu předbíhat. Do závodů ještě času dost. Léto se nám plní neuvěřitelnou rychlostí. Brněnské psí dny, tábor s Anetou Grygarovou a Vandou Gregorovou, agility tábor ZETOR, mini tábor s Dendou Lajmarovou a mnoho dalšího. No já nevím přátelé, jestli my budeme mít aspoň týden na povalování u bazénu ^_^.
První příjmačky na VŠ dopadly poměrně dobře a mnohem líp s porovnáním uchazečů na stejnou fakultu jako já, přesto chci mít co největší jistotu a na již sobotní termín se opět připravuji (opět na poslední chvíli). K všeobecným testům mi přibyli ještě dva odborné - ZSV a AJ. Tak uvidíme jak to dopadne. Rozhodně už, ale nejsem natolik nervózní jako poprvé. Díky Lancelotkovému nemocnění mě aspoň neláká sluníčko na cvičák nebo prostě jen tak ven. :)) Náladu se nám snaží zkazit věční bručouni, ale my se nedáme.. "Víte co nám můžete? ..třeba zamávat!" :)))

25.2.2014 - V pondělí 24.2.2014 jsme se oficiálně stali členy klubu Agility Kroměříž. Což jsme náležitě oslavili s vytrvalci, kteří vydrželi až do konce :). Přišli lehké změny v kalendáři a máme pár nových fotekz letištní vycházky.


18.2.2014 – Až po Olině, až po Olině.. Tyjo už je po intenzivce s Olgou Edrovou, neuteklo to nějak rychle? Asi nevíte oč tu právě běží, ovšem já vám to objasním. Právě termín po této intenzivce jsem zvolila jako nejvhodnější na věc, zcela nezbytnou , opravdu ne z mého rozmaru.. Na kastraci. A tak je Lancelotek objednaný u pana veterináře Žáka v pátek na devět hodin ráno. Poslední intenzivka "s koulemi" stála opravdu za to :) Trénink naprosto profesionální, nápaditý a dotažený do detailů. Ne neodběhalo se desítky parkurů, ani jsem na place nestrávila se svým rytířem dlouhý čas, ovšem i tak jsme se posunuli dopředu, dostali jsme nový pohled na věc a z tréninku jsme si mnohé odnesli. Ano Lenc má sice na ročního psa docela dobře zvládnutou techniku, rychlost není špatná a vesměs dělá co má, ale nedostatek má jeden velký, s kterým se budeme posouvat dál velmi pomalu a odstranit se dá na banálních rovinkách. Je to roztržitost a vztek ve chvílích, kdy si není jistý co a jak štěká, štěká a zuří. To mu brání v následovném opravení, či k pokračování v parkuru, protože poté zuří ještě pěknou chvilku. Krátké videjko z tohoto tréninku najdete ve filmotece, která se nám poslední dobou docela rychle plní.

5.2.2014 – V sobotu mě čekají přijímačky, takže na úkor Lancelotka všechnu svou energii vkládám do učení. Přesto se sem tam najde kousek času, kdy něco málo poklikáme. A začíná se nám rýsovat stojka na předních nožkách. Videjko ve filmotece. Taky jsme si udělali ooobrovskou radost balónkami chuckit! :P To se bude cvičit jedna báseň na takový parádní balónky :)) A doufám, že vydrží déle než tenisáky.2.1.2014 – článek o tom, jak byl včeješek hroznej a co všechno nám dal najdete zde. Ve výsledcích přibyly naše katastrofální výkony a dneska jsme si zaběhali na parádní intenzivce s Denčou Lajmarovou. Tento týden Lencík běhal už potřetí, ale nedá se. Musíme makat. V úterý zas :) No a taky se pouštíme do cvičení poslušnosti, a to pořádně :)

29.1.2014 – Odpočíváme od učení, možná až příliš. Jen prostě máme spoustu lepších věcí na práci, jako trénovat slalom, chodit na procházky popř. i uklízení mi přijde smyslnější. Ze včerejšího tréninku jsme si odnesli video. Vlastně první Lancelotkovo agilitní video :)
Je to takový souhrn, toho co jsme se za půl roku našeho agilitění naučili. Jsem na svýho parsonka hrdá, jen by potřeboval šikovnější paničku :)) Jo sobota už klepe na dveře a po dlouhém uvažovaní jsme se rozhodli, že odložení už zvládnem i na závodech, když vše půjde jak si představujem. Jo a ještě pořád Lencík neloví.. díky bohu, snad to ani nepřijde.

28.1.2014 – Konečně napadl sníh a nám začalo tak nějak štěstí přát. Vyhráli jsme 20kg granulí v klikací soutěži a aby toho nebylo málo, tak i soutěž naší školy o nejvtipnější foto. Takže máme v kapse ještě poukázku do zverimexu. V sobotu se chystáme na první letošní závody do Mikulova. Lancelot si ještě zaběhá tuneliádku se štěňátkami. Skoro na posled. Pak se mu to podaří už jen dvakrát a šupky do začátečníků. Naplánované už máme celé léto, vypadá to, že volné týdny budeme mít jen dva. Tento rok je plný očekávání. Čekají nás oficiální závody a tak nějak poznáme, jestli na to máme.
No a trochu aktuálněji, abychom se vrátili zase do naší zimy. Mockrát děkujem Elišce Panáčové za parádní intenzivku, kde jsme si vyzkoušeli agility potichu. No a kupodivu bez povelů zmlkl i Lancelot, protože se pekelně musel soustředit kam ta trasa vlastně vede.
Hodně se těšíme i na intenzivku s Olinou Edrovou. Nezahálíme, trénujem!22.1.2014 – Letos už máme za sebou jednu intenzivku, druhá je tu co by dup a také po třech dnech máme vytrimováno. Takže třikrát hromada jako je na fotce. Nevím kde se to na něm bere. Ještě, že nemáme hrubáče :)) Tolik práce se nám blíží, a tak jsme si udělali dva dny volno. Prvního vyrážíme na závody do Mikulova a osmého vyrážím já, tentokrát bez Lancelotka, na boj zcela jiný - na přijímačky SCIO. Na takový nátlak se musím psychicky připravit :D. Lancelotek taky odpočívá a vymýšlí samé kraviny.VIDEO klik. Tréninky bychom si, ale flákat nedovolili a proto začínáme sklízet, co jsme si zaseli. Můžu říct, že jsem opravdu spokojená a naše práce se nám úročí. Už by to chtělo mít jen fyzičku a Lencíka nebrzdit. Možná, že začnu běhat.. Ještě si to rozmyslím :D

Jo a taky máme FB:P https://www.facebook.com/zezivotabilehorytire?fref=ts12.1.2014 – Konečně jsem se dokopala k aktualizaci stránek. Začal nám nový rok a naší hlavní agilitní změnou je skákání překážek. Nene, už nemáme laťky na zemi. A tak už nám zbývá jen houpačka, dodělat áčko a základy máme hotové! Další novinkou je, že jsem se dokopala i do cvičení poslušnosti! A to pořádně. Aspoň, že ten Lencík není lajdák a tak krásně mu to jde:* Ale to pořád ještě není všechno :) Ve filmotéce přibylo video z našeho Vánočního tanečního vystoupení. A samozřejmě kalendář je přebitý už teď v lednu, protože připraveným patří svět..

7.1.2014 – Sluníčko :) Dnes je to rok, co jsi vykoukl na náš svět. Uplynul rok od doby kdy jsi dostal své vznešené jméno rytíře na bílém koni, Lancelot :* Stihli jsme posbírat pár úspěchů, ale tím největším pro mě je náš upřímný vztah a radost z práce, kterou oba máme :) Jsi můj rozmazlený, umíněný jedináček, přátelský k hafákům, milý a citlivý. Jsem na tebe hrdá, vyrostl z tebe pořádný pes!14.6.

Naše úpěchy i neúspěchy :]

1.1.

Kalendář akcí
Šťastný Nový rok!počítadlo.abz.cz